Pozycjonowanie lokalne w Krakowie

Kraków – miasto królów polskich, bogatej historii, pięknej architektury i tętniącego biznesu. Aglomeracja o wielkim potencjale dla przedsiębiorczości, na co doskonale wskazują liczby.

 

W 2018 roku w Grodzie Kraka mieszkało 770 tysięcy osób oraz funkcjonowało ponad 100 tysięcy firm(1) różnej wielkości. Jeżeli dodać do tego fakt, że w tym samym czasie miasto  odwiedziło przeszło 13,5 miliona turystów, którzy “zostawili” w nim 6,5 miliarda złotych(2), wniosek nasuwa się sam – to doskonałe miejsce do prowadzenia interesów.

 

Kraków - miasto królów polskich, bogatej historii, pięknej architektury i tętniącego biznesu.

Dotrzyj do swoich klientów w Krakowie! Lokalne pozycjonowanie witryny skutecznie Ci w tym pomoże

Sprzyjające okoliczności to jednak nie wszystko, aby odnieść sukces w biznesie. Nawet najdoskonalszy produkt lub usługa nie będą w stanie obronić się same, jeżeli nie dotrzesz z nimi do potencjalnych odbiorców.

 

W dobie internetu narzędzia marketingowe pozwalają na szybki rozwój firm i przyciągnięcie do nich precyzyjnie wyselekcjonowanych grup konsumentów. Pomagamy w osiągnięciu tego celu krakowskim firmom, oferując usługi pozycjonowania stron internetowych oraz reklamy w przeglądarkach internetowych (SEO/SEM).

Jak konkretnie możemy pomóc Ci wpłynąć na widoczność Twojej witryny w sieci?

Skontaktuj się z nami

A szczegółowo Ci wyjaśnimy, jakie może mieć korzyści z pozycjonowania lokalnego

Niezależnie czy prowadzisz w Krakowie restaurację, firmę produkcyjną, sklep stacjonarny, czy zakład fryzjerski – wysoka pozycja w wyszukiwarce internetowej pozwoli Ci na przyciągnięcie do swojego biznesu nowych klientów, którzy szukają dokładnie tego, co oferujesz.  

 

Różnica pomiędzy pozycjonowaniem witryn internetowych w wyszukiwarkach a większością innych form marketingu internetowego polega na tym, że działania SEO nie muszą budować potrzeby konsumenckiej. One na tę potrzebę w sposób bezpośredni odpowiadają.

 

72% użytkowników szukających danej usługi lub produktu w okolicy, wybiera firmę oddaloną do miejsce swojego pobytu maksymalnie o 8km.

Źródło: https://blog.hubspot.com/insiders/inbound-marketing-stats

 

Co więcej, dzięki odpowiednim zabiegom pozycjonującym możesz dotrzeć wyłącznie do klientów znajdujących się w interesującej Cię okolicy. Nie mówimy tu nawet o całym mieście Krakowie, ale nawet o poszczególnych jego dzielnicach, takich jak m.in. Nowa Huta, Bronowice, Prądnik Biały, Stare Miasto, Podgórze czy Prokocim.

 

Według statystyk 46% wszystkich zapytań w wyszukiwarce Google ma charakter lokalny – to olbrzymi potencjał, który musisz wykorzystać!

 

46% wszystkich wyszukiwań w Google macharakter lokalny.

Źródło: https://www.chatmeter.com/blog/50-local-seo-stats-every-marketer-should-know-2018/

 

Jeżeli chcesz wiedzieć jak konkretnie możemy Ci pomóc w pozycjonowaniu strony internetowej Twojego biznesu

 

Skontaktuj się z nami

Jak przebiega proces pozycjonowania lokalnego stron internetowych przeprowadzany przez naszą agencję dla krakowskich klientów?

Lokalne działania pozycjonowania i SEO różnią się nieco od typowych działań tego typu, dlatego wymagają one holistycznego, kompleksowego podejścia do wielu aspektów witryny, włączając w to zabiegi przeprowadzane na linkach prowadzących do strony, jej zawartości i architektury, czynników technicznych oraz treści.

 

Poszczególne etapy realizacji usługi pozycjonowania lokalnego:

 

 • Audyt historii domeny – Aby mieć pewność, że przed witryną stoi świetlana przyszłość wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, musimy najpierw sprawdzić jej przeszłość. Zbadamy jakość wszystkich linków przychodzących, aktualne pozycje i opublikowane do tej pory treści. Dowiemy się dzięki temu, co w domenie należy zmienić, a co pozostawić lub rozbudować, aby osiągać jak najlepsze wyniki pozycjonowania.

 

 • Wdrożenie elementów sprzyjających lokalnemu pozycjonowaniu – Na tym etapie rozpoczynają się konkretne działania, które mają za zadania poprawić widoczność Twojej firmy w sieci. Przygotujemy w odpowiedni sposób wizytówkę Twojego przedsiębiorstwa w Google Moja Firma oraz zadbamy o zgodność i poprawne uzupełnienie danych teleadresowych znajdujących się w witrynie oraz wszystkich innych miejscach w sieci, w których informacje te występują.

 

80% klientów traci zaufanie do firmy, jeżeli znalezione przez nich informacje o niej w sieci nie są zgodne z rzeczywistością.

Źródło: https://blog.red-website-design.co.uk/2018/09/04/local-seo-stats-infographic/

 

 • Sprawdzenie zawartości strony i przygotowanie treści do lokalnego pozycjonowania – Jak mówi stare, marketingowe hasło “content is a king” – również w kwestii działań SEO/SEM! Dlatego właśnie ważne jest sprawdzenie architektury treści, wyposażenie jej w odpowiednią ilość precyzyjnie dobranych słów kluczowych, poprawne sformatowanie (struktura tytułów i nagłówków) oraz przeanalizowanie właściwej jakości contentu. Czasy nieuporządkowanego “wrzucania” fraz kluczowych do treści witryny bezpowrotnie minął. Zawartość współczesnych stron internetowych musi być atrakcyjna nie tylko dla robotów wyszukiwarki, ale również dla potencjalnych odbiorców.

 

58% konsumentów w ciągu ostatniego roku użyło wyszukiwania głosowego w celu znalezienia lokalnej firmy świadczącej dane usługi.

Źródło: https://blog.red-website-design.co.uk/2018/09/04/local-seo-stats-infographic/

 

W przypadku lokalnego pozycjonowania w Krakowie (zresztą nie tylko w tym pięknym mieście) ważne jest dostosowanie treści do coraz popularniejszego wyszukiwania głosowego (voice-search) oraz zastosowanie zabiegów wspierających tzw. long-tail SEO.

 

 • Silne, bezpieczne zaplecze linków przychodzących – Dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO strona internetowa i jej treść to jedno. Drugim czynnikiem rzutującym na skuteczne pozycjonowanie lokalne w Krakowie to dobór odpowiednich back-linków prowadzących do witryny. To czwarty etap naszych prac – umieszczenie odnośników do Twojej witryny w miejscach, które wymiernie wesprą ją we wspinaczce po drabinie wyników wyszukiwania lokalnego.

Jeszcze więcej klientów dzięki ruchowi z urządzeń mobilnych

Ile to razy słyszeliśmy o tym, że “ten rok będzie należał do mobile”. Otóż prawda jest taka, że do urządzeń mobilnych należy już cała ostatnia dekada!

 

To zaskakujące, ale spora część “polskiego internetu”, szczególnie tego kierowanego do lokalnych odbiorców, jakby zupełnie nie zdawała sobie z tego sprawy. Nie dość, że witryny wielu regionalnych firm nie są zaprojektowane w zgodzie z RWD (responsive-web-design), to jeszcze nie są zoptymalizowane pod kątem SEO do wyszukiwań mobilnych (coraz większy wpływ ma tzw. Mobile First Index).

 

Ponad 50% wszystkich zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google pochodzi z urządzeń mobilnych.

Po co to robić? Odpowiemy statystyką – 78% wyszukiwań lokalnych dokonywanych przy pomocy urządzeń mobilnych kończy się zakupem w znalezionym miejscu(3). To musi robić wrażenie i musi pozytywnie skutkować na rozwój Twojego biznesu!

Pozycjonowanie lokalne – prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda marketingowa dla krakowskich firm

Załóżmy, że prowadzisz restaurację serwującą dania kuchni polskiej w centrum miasta. Turyści uwielbiają smakowania lokalnych specjałów, a i rodzimi mieszkańcy Krakowa mają od czasu do czasu ochotę na solidnego schabowego.

 

Jak zazwyczaj wygląda promocja takiego lokalu? Atrakcyjna witryna, reklama na chodniku, ulotki. Docierasz tylko do przechodniów z absolutnie najbliższej okolicy restauracji. Co natomiast możesz osiągnąć dzięki skutecznemu pozycjonowaniu lokalnemu na frazy zbliżone do świadczonych usług?

 

Średnia miesięczna liczba wyszukiwań fraz kluczowych na Kraków.

 

Spójrz – to tylko 5 fraz, które mogą być wpisane przez użytkowników poszukujących restauracji w Krakowie. 5 fraz i blisko 14’000 potencjalnych klientów… każdego miesiąca!

 

Działania lokalnego pozycjonowania w Krakowie dla Twojej firmy, które prowadziłbyś przy pomocy naszej agencji, na pewno zakrojone byłyby na znacznie szerszą skalę, a co za tym idzie – przynosiły jeszcze bardziej spektakularne sukcesy.  

Już teraz możesz się z nami skontaktować i poprosić o przybliżoną wycenę i estymację efektów

Skontaktuj się z nami

Czy stać Cię na lokalne pozycjonowanie strony internetowej?

Odpowiedź na to pytanie jest przewrotna – nie stać Cię, by tego nie robić! Jeżeli nie zdecydujesz się na zabiegi pozycjonowania swojej witryny, to zostaniesz daleko w tyle za konkurencją, a w dynamicznym, krakowskim środowisku biznesowym oznacza to skazanie się na niebyt.

 

Co otrzymasz w ramach współpracy z Internetica?

 

 • Darmowe audyty konkurencji, optymalizacji, szybkości i responsywności strony
 • Już w pierwszych dniach wysyłamy raporty z analizy strony
 • Co miesiąc jedną roboczogodzinę pracy nad stroną! Będzie to pomoc programisty, a więc wszelkie zmiany i aktualizacje strony będą wykonywane przez naszą Agencję
 • Zajmiemy się prowadzeniem skutecznej kampanii Google AdWords z dokładną optymalizacją kampanii.
 • Kampania AdWords bez kosztów obsługi
 • Kampania remarketingowa bez kosztów obsługi
 • Hosting za darmo
 • Założymy wizytówkę w Google Maps i będziemy ją optymalizować
 • Indywidualnego opiekuna, który w każdym momencie będzie świadczył Panu pomoc i doradztwo na najwyższym poziomie

Zaufaj specjalistom! Skorzystaj z oferty lokalnego pozycjonowania stron internetowych dla krakowskich firm!

Internetica to ponad 12 lat doświadczenia w branży SEO/SEM. Na swoim koncie mamy skuteczną pracę dla setek klientów, którzy przekonali się, jak wiele może dać profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej.

 

Sukces Twojej firmy, to także nasz sukces! Działania Internetica charakteryzują się efektywnością i wysokim zwrotem z inwestycji, co udowadniamy w regularnie przesyłanych, szczegółowych raportach. Kolejną zaletą korzystania z naszych usług SEO są niewielkie koszta, na które stać Twoją firmę! Ściśle dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć wyraźnym wzrostem ilości klientów swojego lokalnego biznesu.

Wyprzedź swoją konkurencję, zwiększ ruch na stronie internetowej i patrz jak dynamicznie rozwija się Twoja firma

Skontaktuj się z nami

Już teraz i porozmawiajmy o szczegółach współpracy

 

Źródła:

 

 1. https://www.coig.com.pl/spis-firm-krakow_katalog_firm_krakow.php
 2.  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24274937,rekordowa-liczba-turystow-w-krakowie-wydali-6-5-mld-zl.html
 3.  https://blog.hubspot.com/marketing/local-seo-stats
 4. https://blog.hubspot.com/insiders/inbound-marketing-stats
 5. https://www.chatmeter.com/blog/50-local-seo-stats-every-marketer-should-know-2018/
 6. https://blog.red-website-design.co.uk/2018/09/04/local-seo-stats-infographic/
 7. https://www.brightlocal.com/learn/voice-search-for-local-business-study/

Co to jest pozycjonowanie lokalne i jak je robić Co to jest pozycjonowanie lokalne i jak je robić? » Czym jest pozycjonowanie lokalne?   Pozycjonowanie lokalne to działania SEO mające na celu poprawienie miejsca... czytaj więcej

Jak voice search zmieni SEO i rynek reklamy online Jak voice search zmieni SEO i rynek reklamy online? » Popularność wyszukiwania głosowego   Według udostępnionych na blogu Google danych, w 2014 roku z opcji voice search... czytaj więcej

3 powody dlaczego poycjonowanie jest procesem ciągłym 3 powody dlaczego pozycjonowanie jest procesem ciągłym »   Jeśli zakładasz, że z agencją SEO wypracujesz kilka fraz na najwyższych pozycjach po czym wasze drogi się rozejdą,... czytaj więcej

Czy certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie SSL a SEO Czy certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie? SSL a SEO »   Zmiana HTTP na HTTPS to nie tylko zabezpieczenie transmisji strumienia danych przepływających przez naszą stronę, ale... czytaj więcej

DSC 0595 Mobile First Index – czy Twoja strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych? » Aktualizacja W 2015 roku, po raz pierwszy liczba wyszukań na urządzeniach mobilnych w wyszukiwarce Google przewyższyła... czytaj więcej

3 Strona idealna do pozycjonowania i dla użytkowników, czyli o czym należy pamiętać przy projektowaniu witryny »   Odpowiednia i profesjonalna strona internetowa to oczywistość praktycznie dla każdej firmy. Niezależnie od tego, czy... czytaj więcej


Nasze certyfikaty

Google Partner
Google Analytics
Google Ads
DIMAQ Digital Marketing
QUALID Anti Fraud
QUALID Brand Safety
Sprawdź ofertę
Zamknij okno