Pozycjonowanie long tail

Pozycjonowanie Long Tail

W agencji interaktywnej Internetica zajmujemy się świadczeniem kompleksowych usług pozycjonowania. W naszej ofercie znajduje się także pozycjonowanie typu long tail, które zapewnia jeszcze lepsze rezultaty.

Long Tail, a więc długi ogon

Pozycjonowanie long tail (z ang. „długi ogon”) to model pozycjonowania oparty na promocji setek dłuższych, wielowyrazowych fraz kluczowych, które precyzyjnie określają zawartość promowanej strony. Statystycznie, około 10% ruchu na stronie internetowej generują frazy jednowyrazowe, 20% – dwu- i trzy-wyrazowe, natomiast aż 70% ruchu na stronie to efekt stosowania fraz dłuższych typu long tail.

Przykłady fraz:

  • frazy z 1 wyrazu – buty;

  • frazy z 2-3 wyrazów – buty zimowe, buty damskie;

  • frazy od 3 wyrazów typu long tail – skórzane brązowe zimowe buty damskie, czarne półbuty wizytowe męskie.

W celu szybszego znalezienia potrzebnych informacji internauci wpisują do wyszukiwarek internetowych bardziej precyzyjne, a tym samym dłuższe zapytania. Wzrost długości zapytań uzasadnia stosowanie pozycjonowania typu long tail i czyni z niego bardzo praktyczne narzędzie promocyjne o dużej opłacalności – frazy long tail charakteryzują się bowiem wysoką konwersją, czyli efektywnością promocji.

Idealnie rozwiązanie dla sklepów internetowych

Pozycjonowanie long tail sprawdza się przede wszystkim w odniesieniu do stron internetowych o bogatej i zróżnicowanej zawartości, czego przykładem są sklepy internetowe. To rozwiązanie polecane w szczególności tym sklepom, które oferują szeroką gamę produktów.

Zlecając pozycjonowanie long tail agencji Internetica, otrzymujesz fachowe wsparcie – osiągniesz szybszy efekt, pozycja Twojej strony zyska większą stabilność, a wynikiem będzie lepsza konwersja i wyższe zyski. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu zlecenia usługi!

Nasze certyfikaty

Google Partner
Google Analytics
Google AdWords
DIMAQ Digital Marketing

Proszę o
przesłanie oferty
Zamawiam Wycenę
x
Zamawiam wycenę

Zamawiam Wycenę
Zamknij okno
Wyślij