Czy pozycjonowanie się opłaca?

Profesjonalne, bezpieczne i odpowiedzialne pozycjonowanie, czyli SEO, to jedna z najczęściej rekomendowanych metod promocji stron internetowych za pośrednictwem mechanizmów wyszukiwarki Google. SEO jest niedrogie i łatwo dostępne, a prowadzone prawidłowo, daje spektakularne wyniki, co decyduje o dużej popularności tego narzędzia. Często jednak pojawia się wątpliwość, czy pozycjonowanie jest opłacalne w przypadku każdej strony internetowej?

Nie każde pozycjonowanie ma sens

Wyszukiwarka Google przez cały czas się zmienia, dlatego ciężko precyzyjnie określić, jakie działania przyniosą najbardziej wymierne efekty. Zmiany wprowadzane w Google w ciągu ostatnich lat sprawiają, że nie każda metoda pozycjonowania opłaca się dziś tak samo. Na co warto uważać?

Pozycjonowanie można podzielić na trzy rodzaje:

  • white-SEO jest prowadzone zgodnie z wymogami Google i stawia na wysoką jakość treści, ale na efekty trzeba w tym przypadku czekać dość długo;

  • grey-SEO wykorzystuje różnego rodzaju metody nie do końca legalne, na przykład kupowanie linków czy specjalne linkowania;

  • black-SEO polega na korzystaniu z niskiej jakości treści i tworzeniu sztucznych profili na portalach; takie działania są coraz częściej demaskowane, co prowadzi do blokowania danych stron, a więc jest po prostu nieopłacalne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli myślisz o pozycjonowaniu swojej strony internetowej, korzystaj zawsze z white-SEO, aby nie narażać strony na działanie różnego rodzaju filtrów Google. Dwa pozostałe typy SEO, choć zapewniają szybkie efekty, niosą ze sobą wysokie ryzyko. Inwestowanie w taką metodę promocji zwyczajnie się nie opłaca.

Jeśli już wiesz, czy pozycjonowanie strony opłaca się w przypadku Twojej działalności, zwróć się do nas a my przygotujemy dla Ciebie wszystko, co potrzebne, aby rozpocząć promocję SEO, a następnie poprowadzić ją zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Dzięki temu Twoja strona zacznie być widoczna na najwyższych pozycjach, co przyciągnie do niej wielu nowych internautów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Nasze certyfikaty

Google Partner
Google Analytics
Google AdWords
DIMAQ Digital Marketing

Proszę o
przesłanie oferty
Zamawiam Wycenę
x
Zamawiam wycenę

Zamawiam Wycenę
Zamknij okno
Wyślij