Strona główna / Blog / Jak sprawdzić, czy został nałożony filtr Google?
Google nakłada ostre kary w postaci filtrów na wszystkie strony internetowe, które łamią jego regulamin. Jak sprawdzić, czy na daną stronę internetową został nałożony filtr i jak można z niego „wyjść”?
Filtr algorytmiczny od Google to kara nakładana na stronę za nieprzestrzeganie przez nią wytycznych. Skutkuje to najczęściej spadkiem pozycji strony internetowej – zarówno dla kilku, jak i wszystkich fraz z danej strony. Zdarza się, że słowa spadają nawet o 20-30 pozycji lub strona w ogóle nie pojawia się w wynikach wyszukiwania.
Powody nakładania filtrów Google:
nienaturalne linki kierujące do strony internetowej;
powielanie treści na stronie internetowej;
zbyt duże zagęszczenie słów kluczowych.
Często zdarza się, że właściciel strony internetowej nie ma świadomości, że na jego witrynę został nałożony filtr Google. Jak sprawdzić, czy miało to miejsce? Możliwości jest kilka – prezentujemy je poniżej.
Pierwszą z nich jest skorzystanie z Narzędzi Google dla Webmasterów. Pozwalają one sprawdzić, czy na stronę został nałożony filtr ręczny. Informacje na ten temat można sprawdzić w zakładce „Ruch związany z wyszukiwaniem”, a następnie „Ręczne Działania”. Gdy mamy jednak do czynienia z filtrem nakładanym algorytmicznie, informacje na ten temat nie będą dostępne w tej zakładce. Wówczas warto sprawdzić w Google Analytics, czy pojawiają się spadki w liczbie wizyt strony. Można skorzystać także z innych narzędzi przeznaczonych do analizy pozycji.
Jeśli na Twoją stronę został nałożony filtr Google, należy podjąć odpowiednie kroki, by jak najszybciej przywrócić ją do normalnego działania. Problemów nastręczają szczególnie nienaturalne linki, których mogą być setki, a nawet tysiące. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalistycznych agencji prowadzących działania w tym zakresie.
Otrzymuj wartościową wiedzę i praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie promować firmę i osiągnąć większy sukces.
Oceń tekst
Średnia ocen 3.3 / 5. Liczba głosów: 7
CEO
Team Leader DOK
Starszy Doradca Klienta - Ekspert
Team Leader DOK
Performance Marketing Specialist
Opiekun Klienta
Performance Marketing Specialist
Opiekun Klienta
Specjalista SEO
Content Marketing Manager
Sales Development Representative
Spec. SEO
Młodszy Specjalista SEO
Performance Marketing Specialist
Junior Performance Marketing Specialist
Zobacz przykłady dobrze i źle przeprowadzonych migracji.
Pobierz darmowy e-bookReceive valuable knowledge and practical tips that will allow you to effectively promote your company and achieve greater success.
Отримайте цінні знання та практичні поради, які дозволять вам ефективно просувати свою компанію та досягати більших успіхів.
Otrzymuj wartościową wiedzę i praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie promować firmę i osiągnąć większy sukces.