BHP w pozycjonowaniu?
Czyli case study sklepu z odzieżą BHP

15 czerwca 2021
kask min

Masz pytania?

Nasz klient prowadzi i sukcesywnie rozwija sklep z odzieżą roboczą i ochronną BHP. Działa na rynku już ponad 20 lat sprzedając produkty w Polsce jak i za granicą. Jest to rodzinna firma, która kieruje się twardymi zasadami, bo jak mówią, dzięki nim osiągnęli sukces. Najważniejszymi z nich są profesjonalizm w obsłudze klienta i wysoka jakość produktu. Marka współpracuje tylko ze znanymi i najlepszymi producentami odzieży roboczej i ochronnej BHP oferując tym samym wysokiej jakości produkt swoim Klientom. Firma potrzebowała pomocy w pozycjonowaniu sklepu – sprawdźmy dlaczego!

Ryzyko zawodowe

Jak zwykle zaczęliśmy od audytu! Jak się okazało, firma posiada dwie lokalizacje sklepu stacjonarnego w dużym mieście, jednak od dłuższego czasu próbuje rozwijać sklep online. Powodem tego stała się chęć sprzedaży produktów w całej Polsce oraz za granicą. Pandemia niestety nie pomogła w rozwoju biznesu i jeszcze bardziej wstrzymała działalność sklepów stacjonarnych.

W pewnym momencie doszło do znacznego ograniczenia sprzedaży i ruchu w sklepach stacjonarnych. Ten moment skłonił właścicieli, do postawienia na rozwój  witryny internetowej. W myśl zasady BHP – lepiej zapobiegać niż leczyć – postanowiliśmy zrobić wszystko, by zapobiec zamknięciu się firmy!

Pierwsza pomoc w pozycjonowaniu

Ze względu na to, że Klientowi zależało głównie na wzroście sprzedaży, wnioski są proste – musimy znacznie zwiększyć ruch na stronie, zachowując jego wysoką jakość. Zwiększenie jakościowego ruchu na stronie z dużym prawdopodobieństwem sprawi, że pojawi się na niej więcej odbiorców, a w tym również potencjalni klienci.

Nasi pozycjonerzy rozpoczęli prace od rozwoju bloga. Wartościowe treści przede wszystkim stawiają markę w roli eksperta i udowadniają, że sprzedawany produkt jest wart swojej ceny. Jednak to nie był klasyczny blog!

Zależało nam, aby treści były przydatne i zostały napisane przez profesjonalistów, dzięki czemu każdy odbiorca może czerpać z nich ogromną wiedzę. 

Kolejnym krokiem podjętym przez naszych pozycjonerów było wewnętrzne linkowanie. Dzięki temu każdy artykuł mógł przenieść klienta do zakładki sklepu online, a dokładnie do konkretnego produktu związanego z publikacją. Pomysł okazał się strzałem w 10!

 

1 1 Źródło: Google Search Console

 

2 1 Źródło: Google Search Console

Jak widać po powyższych statystykach, taka strategia prowadzenia bloga okazała się wielkim sukcesem! 

W okresie od czerwca do sierpnia 2020:

Łączna liczba kliknięć – 4 250

Łączna liczba wyświetleń – 374 000

W okresie od września do listopada 2020:

Łączna liczba kliknięć – 6 160

Łączna liczba wyświetleń – 489 000

W przypadku łącznej liczby kliknięć obserwujemy wzrost o prawie 150%, przy łącznej liczbie wyświetleń mamy wzrost o ponad 100%, i to zaledwie na przestrzenii 6 następujących po sobie miesięcy!

Ponadto, to działanie znacznie poprawiło jakość pozycjonowania, a przejście z treści wewnątrz bloga, bezpośrednio na opisywany tam produkt, zwiększyło ruch w sklepie internetowym!

Uwaga, praca na wysokościach!

Kiedy pierwsze kroki zostały wykonane, rozpoczęliśmy kolejną fazę zadania – pozycjonowanie fraz. Nasi pozycjonerzy wraz z klientem opracowali frazy, na których pozycjonowaniu skupią się w pierwszej kolejności. 

Jest to standardowa procedura podczas pozycjonowania. W tym przypadku było jednak o tyle ciekawie, że  klient postanowił pozycjonować frazy globalnie jak i lokalnie. Tak więc oprócz pozycjonowania samego sklepu internetowego, który działa na terenie Polski jak i za granicą, przystąpiliśmy do promowania fraz również lokalnie tam, gdzie znajdują się sklepy stacjonarne.

 

wzrost sem 1 Źródło: Semstorm

Powyższe statystyki słów kluczowych pokazują nagły wzrost fraz TOP 10 i TOP 50 dzięki odpowiednio dobranym słowom kluczowym oraz działaniom naszych pozycjonerów.

Kontrola pozycjonerska

Obecne działania skupiamy na opisach produktów. Każdy produkt musi mieć długi, dokładny i fachowy opis, który nie tylko pomaga w pozycjonowaniu, ale pozwala również poszerzyć wiedzę na jego temat. Stawiamy na merytoryczne treści angażujące odbiorcę! 

Na ten moment generujemy coraz większy ruch w sklepie online, dzięki spójnym działaniom, które powodują, że nie musimy skupiać się na pojedynczych frazach.

 Osiągnęliśmy to dzięki wzmożeniu ruchu na stronie przez co wszystkie frazy idą w górę. Budujemy tym samym silną i niezależną pozycję marki. 

Jeśli również chcesz podnieść wyniki pozycjonowania swojej firmy i być #zawszewidoczny – odezwij się do nas!

 

Ocena
Ilość ocen: 4 Średnia ocena: 4

Masz pytania?

Lub co powiesz na lekturę interesujących artykułów z naszego bloga?

modern technologies 1263422 1920 Powierz AdWords ekspertom! Kampanie linków sponsorowanych AdWords to popularna i skuteczna metoda promocji w internecie. Polega ona na wykorzystaniu... czytaj więcej
Long tail w pozycjonowaniu 9 Dlaczego pozycjonowanie za efekt nie działa? Pozycjonowanie “za efekt” wydaje się być najkorzystniejsze z perspektywy klienta. Są wyniki, jest wynagrodzenie. Tę... czytaj więcej
Fragmenty rozszerzone Fragmenty rozszerzone
Czym są i jak je wykorzystać?
  Atrakcyjny i wyróżniający opis strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google to sposób, aby jednocześnie pomóc... czytaj więcej

Nasze certyfikaty

Google Partner
Google Analytics
Google Ads
DIMAQ Digital Marketing
QUALID Anti Fraud
QUALID Brand Safety
Sprawdź ofertę
Zamknij okno